dovolenka statne sviatky

Test bezdrôtových slúchadiel

23. septembra 2023

Hudba je súčasťou bežných dní. Počúvame ju doma, na cestách, aj pri rôznych každodenných aktivitách. Mnohí z nás si deň bez nej nedokážu predstaviť a dopriať si ju cez kvalitné slúchadlá je skutočný pôžitok. Ale slúchadlá nám okrem pôžitku z hudby poslúžia aj počas práce, napríklad pri vybavovaní hovorov, či počúvaní správ a podcastov.

Výber správnych slúchadiel je dôležitejší, ako by sa mohlo zdať a preto som si v spolupráci s www.arecenze.sk vybrala slúchadlá JBL Vibe 300, aby som ich pre vás otestovala.

JBL Vibe 300

Slúchadlá, ktoré vám umožnia zostať v kontakte s okolím

Pustiť si hudbu a uzatvoriť sa do vlastného sveta môže byť fajn, ale nie vždy sa to vypláca. Vďaka tomuto modelu bezkáblových slúchadiel môžete počúvať hudbu bez pocitu "zaštupľovaných uší" a zostať tak po celú dobu v kontakte s okolitým dianím. Teraz vám už nič neunikne.

Mobirise

Premyslený dizajn

Keď som rozbalila balenie, v ktorom mi slúchadlá prišli, veľmi milo ma prekvapila veľkosť nabíjacieho puzdra, v ktorom sú slúchadlá umiestnené. Puzdro je ploché a tak ho vo vrecku na nohaviciach ani nepocítite. Má v sebe extra silný magnet, vďaka ktorému z neho slúchadlá nevypadnú, ani keby sa vám podarilo nechtiac ho otvoriť.

Tvar slúchadiel sa výrobcovi naozaj podaril. Pohodlne sedia aj v menších ušiach, netlačia. Dotykové ovládanie je umiestnené vo vyššej časti, na logu JBL a vďaka paličke sa s nimi jednoducho manipuluje bez toho, aby ste sa dotkli ovládania. Teraz sa už nemusíte báť že si nechtiac prepnete svoju obľúbenú pesničku. 

Vďaka nízkej hmotnosti ( len 3,85g na jedno slúchadlo) a ergonomickému tvaru nevypadávajú z ucha ani pri športových aktivitách a tak si ich určite obľúbia aj športoví nadšenci.

Jediné, čo musím vytknúť je oneskorená odozva ovládania. Po kontakte s ovládaním slúchadiel trvá takmer dve sekundy, kým slúchadlá zareagujú na signál. Kvôli tejto vlastnosti slúchadiel sa mi veľakrát stane, že aj 3krát na ne kliknem, kým sa mi podarí hudbu pozastaviť, lebo si myslím, že som sa netrafila na ovládanie.


Dlhá výdrž batérie

Slúchadlá majú dostatočne dlhú výdrž batérie. Výrobca uvádza, že hudbu môžete počúvať až 6 hodín bez prestávky a v puzdre
s externou batériou sa vám nabijú ešte na ďalších 20 hodín. Už za 10 minút nabíjania si môžete nerušene vychutnať hodinku plnú obľúbených hitov. Puzdro dobijete vďaka výstupu USB-C a štýlovému oranžovému káblu, ktorý je súčasťou balenia.

Príjemný zvuk

Čo sa týka kvality zvuku slúchadiel v tejto cenovej kategórii, ničím ma neprekvapili, ale ani nesklamali. Zvuk je čistý, basy postačujúce. Ovládanie hlasitosti, prepínanie skladieb, či dvíhanie hovorov je vďaka ovládaniu priamo na slúchadle veľmi jednoduché. Stačí si raz pozrieť priložený návod a hravo sa do toho dostanete. Prekvapila ma funkcia vypnutia a zapnutia mikrofónu, ktorú ja osobne asi nevyužijem.

Párovanie so zariadením je rýchle a jednoduché. Vďaka vstavanému mikrofónu sú vhodné aj na hands-free hovory, čo mi veľmi vyhovuje. Slúchadlá som si vybrala pre ich kôstkovitý tvar a kompatibilitu s iOS. Oceňujem aj odolnosť voči dažďu, ktorá je značená certifikátom IPX2. Ide o slúchadlá od overeného výrobcu za prijateľnú cenu. A čo určite poteší mnohých je fakt, že sú dostupné vo viacerých farebných prevedeniach.

Ak hľadáš spoľahlivé slúchadlá v cenovej kategórii do 55 eur, tento model je za mňa skvelou voľbou.

Mobirise

Mobirise

AK SA TI ČLÁNOK PÁČI, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI

Podnikateľka, blogerka ale najmä zberateľka zážitkov a milovníčka životnej pohody.

© Copyright 2019  - všetky práva vyhradené

Landing Page Builder